Банер
Що вирішили на економічному форумі в Давосі Друк

Всесвітній економічний форум у швейцарському містечку Давос цього року здивував масштабами та різноманіттям тем.

Для України цьогорічний форум у Давосі став справжнім успіхом. Вперше було відкрито Український Дім, який став майданчиком для обговорення важливих питань української економіки та бачення світових тенденцій.

У цілому, на форумі велися гострі дискусії щодо забезпечення сталого економічного розвитку, нових шляхів світової торгівлі, кібербезпеки та ефективного управління технологіями.

НВ Бізнес обрав п’ять головних тем, про які говорили у Давосі.

Глобальний економічний прогноз

Міжнародний валютний фонд (МВФ) підвищив свої прогнози глобального зростання на 2018 і 2019 роки до 3,9%, очікуючи, що світова економіка продовжить відновлюватися після жвавої торгівлі та інвестицій, а також нещодавньої податкової реформи у США. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард вважає, що потенційний ріст економіки повинен збільшуватися внаслідок впровадження реформ. Потрібно інвестувати в розробки, технології та інновації. Лагард занепокоєна міжнародною торгівлею і вважає доцільним збільшити її обсяги. За її словами, це заохочує конкуренцію і, відповідно, розвиток, впровадження інновацій і має безпосередній вплив на продуктивність країни. Наразі Індія залишається найбільш швидкозростаючою економікою у світі в 2018 році, прогнозований темп зростання становить 7,4%.

Райські папери. Як змусити компанії платити податки

Ухилення від сплати податків після офшорних скандалів у 2017 році, викрите у розслідуванні під назвою Райські папери виявило, що відомі політики та бізнесмени виводили багатомільйонний капітал на офшорні території. Так, гроші витікають з країн та не дають економіці розвиватися. Експерти відзначають, що у 2017 році створення та оприлюднення чорного списку країн значно допомогло у боротьбі з офшорами. Ба більше, активізація виведення капіталів підштовхнула світ врешті-решт зайнятися врегулюванням цієї проблеми. Наразі експерти вважають за необхідне провести переговори щодо оподаткування для уникнення витоку коштів на офшори. Потрібно на державному рівні ввести правила для врегулювання поведінки компаній.

Нова парадигма для країн, що розвиваються

Країни, що розвиваються, мають свій шлях. Проте низка проблем, з якими вони зіштовхуються, здебільшого є однаковими: повільний ріст економіки, брак робочих місць та недостатньо високі зарплати. Проте експерти спостерігають пожвавлення цих показників у країнах і прогнозують протягом наступних двох років їхнє подальше покращення. Країнам, що розвиваються, необхідно змістити свої орієнтири зі звичного внутрішнього споживання на нарощення експорту, що допоможе їм зміцнити економіку. Інвестиції стануть допоміжним фактором для цих країн, а приватний капітал необхідно скерувати в інфраструктуру. Експерти зазначають, що визначення сильної сторони та її постійний розвиток покращить економіку країни, оскільки вона матиме потужну спеціалізацію. Разом із тим, потрібно стежити за інноваціями, які, у свою чергу, використовують високорозвинені країни. Тому у фокусі має бути розвиток технологій.

Україна в лідерах блокчейну

Блокчейн є демократичнішою децентралізованою системою, тож вона може принести державі збільшення довіри до влади. Ключовим фактором для блокчейну стає швидкість, оскільки транзакції біткоїну займають чимало часу, а інвестори зацікавлені у максимальному скороченні цього процесу. Для держави найважливішим питанням стає кібербезпека. В Україні проблеми з криптовалютою суттєво відрізняються від інших країн. Зазначається, що у 2017 році в Сполучених Штатах 750 американців заплатили податки у біткоїнах, у той час як в Україні криптовалюта не виконує цієї функції, оскільки в Національному банку досі не визначилися з її статусом на державному рівні. На форумі один з головних експертів світу з блокчейну, автор бестселера “Революція блокчейн” Дон Тапскотт, презентував карту світу з 14 країнами – лідерами у впровадженні технології блокчейн. Україні пощастило бути на цій мапі. Крім неї, до країн-лідерів увійшли США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, ОАЕ, Грузія, Естонія, Великобританія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай.

Енергетична політика

Останні тенденції на енергетичних ринках показують, що світ все швидше переходить від традиційної енергетики до альтернативної – “зеленої” енергії. Так, сонячна енергія стає найдешевшим ресурсом для багатьох країн у світі і змагається з традиційною енергетикою. Країни змінюють напрямки своєї політики в бік відновлюваної, чистої енергетики. Крім того, споживання електрики зростає швидше, ніж споживання енергії. Прогнозується, що до 2040 року світ потребуватиме на 30% більше енергетики, ніж у 2018 році, проте це не буде різким стрибком у споживанні, а радше поступовим наростанням потреб. При цьому, необхідні усі джерела енергетики. Спостерігається жвава тенденція, коли споживачі стають виробниками енергії, самотужки використовуючи альтернативні джерела енергії. Таким чином, вони стають незалежними, самостійно контролюють кількість енергії, яку споживають. Тому країни, які експортують нафту та газ, поступово втрачатимуть своїх споживачів і відповідно, прибуток.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.